O redakci / Kontakty | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 25. ročník

O redakci

Adéla Skoupá
šéfredaktorka

Nová šéfredaktorka Halasu studuje třetím rokem žurnalistiku a sociální antropologii. A stejně dlouho taky píše pro Halas. Přestože se občas podívá i do světa větší novinařiny, Halas pro ni zůstává srdcovkou. Kromě psaní se věnuje i vedení dětí ve skautu nebo moderování hudebního pořadu ve studentském rádiu.


Hana Cukrová
editorka

Studentka kombinace žurnalistiky a sociologie, která měla v prváku na začátku semestru volný večer a tak se zašla podívat do Halasu a už tam zůstala. A teď místo psaní anket radí šéfce, o čem psát v dalším čísle. :)


Justína Malysová
Editorka webového spravodajstva, redaktorka

Študentka medzinárodných vzťahov a hospodárskej politiky. Pútnik a hľadač na plný úväzok, zberač farebných príbehov vo voľnom čase. Vytrvalá idealistka s presvedčením, že Pravda oslobodzuje, Dobro víťazí a Krása priťahuje.


Veronika Hunyadiová
šéfeditorka

Študentka sociológie a žurnalistiky prišla do Halasu minulý rok. Dnes už je šéfeditorkou a okrem toho vedia aj novú športovú rubriku. V budúcnosti by rada uplatnila svoje žurnalistické schopnosti a športového ducha v športovej žurnalistike.


Barbora Roubalová
manažerka inzerce, sales&marketing, redaktorka


Anna Jančevová
editorka univerzitní a fakultní rubriky, členka S&M

Halasí od prvního semestru na žurnalistice, protože chtěla za každou cenu praxi. A tu jí Halas nabídl. Už po roce získala funkci, je editorkou Fakultních ruchů a Univerzity. V Halasu kariéra stoupá velmi rychle. Nejraději leze po horách a poznává nová místa.


Annamária Ondrejková
editorka gastro rubriky


Kristina Klosová
editorka rubriky o neziskovkách

Prvním rokem studuje enviromentalistiku a sociologii. K novinářství měla vždy vztah a přičichla si k němu i na střední škole. Stále se jí drží dravý optimismus a víra v to, že dokáže něco změnit.


Markéta Turková
editorka kulturní rubriky


Zuzana Pokrievková
editorka okének


Aneta Přadková
editorka

Životem neúnavná, objevující a nadšená redaktorka, která stále zkouší nové věci. Skrz studium se hodlá stát novinářskou celebritou a odbornicí přes studia Evropy. Ráda poznává zajímavé lidi a ještě raději o nich píše. Miluje výzvy.


Jakub Mácha
editor rubriky Neziskovky

Od žurnalistiky utekl dveřmi, ze strachu před policejními svodkami, hořícími pařezy a prekarizovanou praxí, aby se vrátil pokoutně oknem, psát do Halasu o nikým nevolených.Petra Coufalová
editorka a korektorka anglických textů

Introvertní extrovert, optimistický realista, milovník oxymóronů a náplava z filozofické fakulty, která touží dospět a vydat se do velké literární džungle…


Robert Barca
fotograf


Barbora Adamková
redaktorkaBarbora Tichá
editorka


Daniel Hrbolka
redaktor


Gabriela Petrikova
redaktorka, sales & marketing


Gregor Kaclík
redaktor


Hoa Nguyenová
redaktorka


Klára Čápová
redaktorka


Laura Kovácsová
redaktorka, sales & marketing


Monika Žiaranová
redaktorka


Roos Derks
redaktorka


Tomáš Kratochvíl
redaktor

Druhým rokem student psychologie na FSS, vítěz několika českých literárních soutěží v próze i poezii a bývalý scénárista a reportér školních televizních novin na třebíčském gymnáziu.


Vratislav Malina
redaktor, povídkář a komiksák

Je v redakci Halasu od října 2014. Svou kariéru začal komiksem, ale utápět se s ním v jeho fantazii můžete hlavně v literárním okénku, kam bude pravidelně přispívat (výhradně smyšlenými) povídkami.

Od roku 2014 studuje na fakultě pedagogické, ale předtím jste ho mohli potkat i na fakultě informatické. Nevydržel tam, protože to bylo na nic. Málo prostoru pro fantazii a skoro žádné (pěkné) slečny.


Bára Sobotková
korektorka


Blanka Sauerová
korektorka

Určitě jsem někým. Ale to, že jsem někdo, ještě neznamená, že jsem někdo. Rozhodně ne ve smyslu – tak to je někdo, spíš prostě a jednoduše jsem jen někdo. I když jsem ale někdo, také jsem často nikdo. Jsem někdo a zároveň nikdo a je to zcela logické. Někdy nevím, čím mám být, být někdo nebo být výjimečně i někdo anebo nikdo? Být nikdo nechci, jenže to si nevyberu, nikdo si nevybere, jestli bude nikým. A být opravdu někým neumím. Takže zas tak na výběr nemám. Ono na tom stejně tolik nezáleží, být někdo a být nikdo, to je prašť jako uhoď. Chápete mě, že?!


Dana Kristlová
korektorka

Naplaveninka z filozofické fakulty, studentka angličtiny a češtiny. Do Halasu byla zaváta už dávno – vždycky chtěla psát a Halas ji tenkrát zaujal. Pobyla, ale pak už toho času najednou neměla tolik. A po asi roční pauze se jí na podzim 2012 po Halasu zastesklo, a tak si ho jednoho úterního večera zase odchytla ve Spolkovně. O FSS toho stále mnoho neví, ale oceňuje její krásy a přednosti. Psaní o palčivých tématech zanechává povolanějším redaktorům, aby se sama realizovala spíše v kulturní sféře. Ráda má lidi, barvy, knihy a divadlo – o kterém píše do Halasu.


Eva Hrdličková
korektorka, redaktorka

Studentka bohemistiky a kunsthistorie neustále poletující v prostoru surreálna.


Kristýna Dlasková
korektorka


Barbora Neničková
sales & marketing


Jan Martinek
správce webu

Student politologie a mediálních studií se slabostí pro politickou filosofii, sociologii, vizuální umění a design, dobrou hudbu, knížky, domácí pečení chleba a golf. Pracovním zařazením programátor a webdesignér.

V Halase tráví úterky od podzimu 2007 a vybírá si spíše netradiční pozice. Dva roky působil jako typograf, fotograf a fotoeditor. To nyní přenechal schopnějším a soustředí se na ilustrace, psaní a též na vymýšlení hloupostí, které jsou pak začasté realizovány (ať žijí vystřihovánky!). Jo, a vlastně dělá tento web.


Kryštof Zvolánek
sázeč

Mezi řady Halasáků se dostal v Marci v jedna-čtyřce když odepsal tehdejší redaktorce Káťě na inzerát. Žádnou zajímavou okolnost k vypíchnutí tento příběh bohužel neobsahuje.

Byl zaučen guru Matějem při sazbě Dubnového čísla, to Listopadové bylo jeho první – som posázel. V době psaní tohoto textu ho ještě nikdo neviděl, tak těžko hodnotit.

O všech Halasácích si myslí, že jsou to hipsteři, sám se oblíkat neumí a navíc má v pokoji nepořádek. Moc víc si toho nemyslí, neumí si dělat srandu sám ze sebe, bere si věci příliš osobně a často se uráží, jak můžeš poznat když ho pozveš na džus. Pozvi ho na džus!


Michaela Havlíčková
sales & marketing


Šárka Kolejková
účetní

Externí spolupracovnice, absolventka bakalářského studia sociologie-mediální studia. Má ráda tabulky a hezky přehledná čísla, proto jí stále ještě baví fušovat Halasu do účetnictví.


Jolana Rumanová
emeritní redaktorka

Do Halasu ji nalákali v hospodě hned v prvním semestru. Od té doby si vyzkoušela různé druhy článků až ji připsali roli šéfeditorky tisku. Teď už se místo slovíček potýká více se stránkokladem a občasnou neaktivitou ostatních. A ráda fotí. K žurnalistice studuje sociologii.


Kateřina Špičáková
emeritní redaktorka

Emeritní šéfredaktorka začala halasit na podzim 2012 a už ji to nepustilo. Ze svých halasáckých článků je nejvíc pyšná na reportáž z kadibudky. Pravidelně cvičí kung fu a potlouká se po věhlasných redakcích, kde zdarma trousí moudra. Pokud to někoho uklidní, narodila se v Brně.


Marta Ošmerová
emeritní redaktorka

.


Martin Habčák
emeritní editor, korektor, s&m

Redakčný dinosaurus, ktorý v Halase obsmŕdal už v čase, keď sa väčšina aktuálnych redaktorov ešte len tešila z čerstvo vydaných občianskych. Po celý ten čas úspešne unikal akejkoľvek zodpovednosti, dnes to však vyzerá, že ho na staré kolená konečne chytila pod krkom. Ako nadšenec medzinárodných vzťahov má pozitívny vzťah k funkciám, preto okrem tej korektorskej fušuje aj do marketingu a editovania. Vlastne, fušuje takmer do všetkého. Toho času v Sarajeve.


Matěj Málek
emeritní sazeč a grafik

Student Aplikované informatiky se zálibou v grafice, designu a typografii. Původně bezvýznamný začínající grafik infiltroval do Halasu z cizí fakulty na jaře roku 2009 kvůli záznamu v životopisu. O necelý půlrok později už procházel peklem při prezentování nového designu.

Dnes se úspěšně vzpamatovává z těchto traumatických zážitků a neúspěšně se snaží stíhat, co si sám naložil. V dobách sázení Halasu se mu pravidelně zdává o nezalomitelných řádcích, příliš velkých mezerách a třířádkových titulcích.


Tereza Cajthamlová
Emeritní redaktorka

Studentka žurnalistiky, sociální práce a sociální politiky něco sepisuje od okamžiku, kdy ji ve škole naučili písmena. Když zrovna nepíše články, tak čte nebo hraje divadlo. V Halasu působí šestý semestr, chvíli vedla kulturní rubriku a pak si rok lámala hlavu nad obsahem příštího čísla z pozice šéfeditorky.


Veronika Gecová
emeritní redaktorka

V Halase působí od roku 2012. Vyzkoušela si funkci redaktorky, editorky, korektorky i fotografky. Na podzim roku 2012 vedla webové zpravodajství a na podzim roku 2013 se stala šéfeditorkou tištěného vydání. V současné době se kvůli jiným povinnostem vrátila zpět k editacím.


Aneta Matyšová
redaktorka


Aneta Matyšová
redaktorka


Anežka Kuncová
redaktorka


Anna Jílková
redaktorka


Anna Šprdlíková
korektorka


Anna Zemánková
redaktorka


Barbora Uhlová
redaktorka


Benetinová
korektorka


Daniel Cepr
redaktor


David Pásztor
redaktorDominika Pirklová
redaktorka


Dominika Sladká
korektorkaEliška Koukalová
fotograf, redaktor, korektor


Eliška Pavlíková
redaktorka


Eva Bartáková
redaktorkaHelga Martinková
redaktorka


Ivana Puškarová
redaktorka


Jana Blahošová
redaktorka, ilustrátorka


Jaroslava Pivcová
korektorkaKarla Melichnová
redaktorkaKarolína Poláčková
fotograf, redaktor


Katarína Farbiaková
fotografka

Študentka odboru Oděvní a textilní design. V Halase prispieva fotkami, fotoaparát chytí do ruky vždy, keď je chvíľka voľného času. Zároveň je milovníkom kvalitnej muziky a angažuje sa aj v speve.


Ketrin Jochecová
redaktorka, korektorka, fotograf


Klára Stráská
redaktorka


Kristýna Čermáková
fotografka, redaktorkaKristýna Zemanová
redaktorka


Lada Součková
korektorka


Lenka Secká
fotoeditorka


Marek Hadrbolec
redaktor


Marie Drahoňovská
šéfeditorka


Markéta Jakicová
redaktorka
Marta Svačinová
fotografka


Martina Moresová
redaktorka
Michaela Kolková
redaktorka
Michal Kupper
redaktor


Monika Ryšavá
editorkaOndřej Mazura
fotografPetra Nagyová
korektorkaSabina Vojtěchová
redaktorkaSimona Dianová
redaktorka


Simona Štiavnická
redaktorka


Tereza Hálová
šéfredaktorkaTereza Parýzková
redaktorkaVanda Šujanová
redaktorkaVeronika Sodomová
redaktorka


Viktorie Melicharová
redaktor, fotograf, korektor


Viktorie Pokorná
redaktorka